Na Náchodsku spadl vrtulník a poté začal hořet. Zemřeli dva lidé.

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahují u Slavoňova na Náchodsku, kde se v pátek po deváté hodině dopolední zřítil vrtulník a po jeho pádu začal hořet. V troskách vrtulníku byla nalezena dvě těla.

Policejní mluvčí Ondřej Moravčík uvedl, že „došlo k pádu a zřejmě výbuchu vrtulníku.“ Bližší informace zatím nemá.

Podle mluvčí hasičů Martiny Götzové mělo jít o čtyřmístný stroj, přičemž bližší informace o havárii vrtulníku, popřípadě o obětech, zatím známy nejsou. Údajně ve vrtulníku cestovaly dvě osoby. Tato informace byla potvrzena od mluvčího zdravotnických záchranářů Iva Nováka, který řekl "na místě byla nalezena dvě mrtvá těla."

K pádu vrtulníku podle slov starosty Slavoňova Michala Suchánka mělo dojít uprostřed pole. Podle informací AKTU.cz byla provozovatelem vrtulníku společnost DSA. Majitelem pak LOM Praha. Na vrtulník dokonce bylo vydáno zástavní právo. Podle neověřených informací šlo o tzv školní let.

Podle exkluzivních informací AKTU.cz je jedním z mrtvých vojenský pilot z Afghánistánu, který se u DSA učil létat. Druhým mrtvým je instruktor létání DSA, který mimo jiné sloužil na liberecké záchrance. Školení afghánských pilotů je v rámci kontraktu Afghánistánu a společnosti LOM Praha, která vrtulník vlastní.

Na Náchodsku spadl vrtulník. Na místě jsou dvě mrtvé osoby

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..