Pákistánský soud poslal Češku na téměř devět let do vězení. Ta byla loni zadržena s několika kily heroinu

Soud v Pákistánu rozhodl ve středu o trestu Terezy Hlůškové, která byla loni, 10. ledna, zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Za pašování drog byla odsouzena na osm let a osm měsíců, avšak k trestu navíc dostala pokutu v přepočtu ve výši okolo 18 tisíc korun. Tento rozsudek ale není pravomocný, je ještě možné se odvolat k nejvyššímu soudu.

Za výši tohoto trestu může být odsouzená Češka ráda, protože za pašování drog jsou v Pákistánu tresty velice vysoké, dokonce i trest smrti je možný. Nicméně ten nejpřísnější trest se neuplatňuje vůči cizincům. Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda se domnívá, že „zastupitelský úřad a zřejmě i paní Hlůšková budou žádat o vydání k výkonu trestu do České republiky.“ Vydávání odsouzených do České republiky není jednoduché a navíc ani nemáme s Pákistánem podepsanou dohodu o vydávání vězňů do naší země. O takové dohodě se ale údajně jedná, jak zmínil Robert Řehák z ministerstva zahraničí.
Pokud by byla Tereza vydána do České republiky, trestu by se stejně nevyhnula a musela by si jej poctivě odpykat.

Tereza byla zadržená pákistánskými celníky 10. ledna 2018, a to pravděpodobně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek. Devět kilo heroinu bylo ukryto v jejím kufru a hodnota by se na černém trhu pohybovala okolo 24 milionů korun.

Mimo Češky Terezy byl obžalován i jeden muž, jenž není z České republiky, ale soud jej zprostil viny.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..