Policie obvinila dvě osoby v případu spadlé lávky v Tróji

Dva lidi obvinila policie kvůli pádu Trojské lávky v Praze. Ve středu tuto informaci přinesla Česká televize s tím, že oba byli obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti. Lávka spadla na začátku prosince roku 2017, čtyři osoby se zranily a některé si ponesou doživotní následky.

Informaci o obvinění potvrdil i mluvčí pražského městské statutárního zastupitelství Aleš Cimabal. Dvojici obviněným hrozí až osmiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan sdělil, že byly zahájeny úkony trestního řízení proti dvěma osobám, oficiálně byla ale obviněna jedna osoba, ta si proti tomu podala stížnost. Druhá osoba si zatím nepřevzala sdělení obvinění, proto o ní prozatím nezle hovořit jako o obviněné osobě. Mluvčí blíže nekomentoval o koho jde.

Údajně by ale mělo jít o autora lávky Jiřího Stránského a bývalého vedoucího Technické správy komunikací (TSK) Antonína Semeckého. Případem se budou podle pražské radní Hany Marvanové zabývat radní. Mimo jiné budou chtít, aby magistrát a TSK prověřily, zda neselhali manažeři a úředníci. Téměř přes dvacet se vědělo, že je lávka v havarijním stavu. Město bude řešit také výši vzniklé škody, Praha je totiž účastníkem řízení v pozici poškozeného.

K pádu lávky došlo 2. prosince 2017. Trojská lávka z předpjatého betonu s ocelovou výztuží se zřítila do Vltavy, ve vodě a pod lávkou skončily čtyři osoby, z toho dvě utrpěly vážné zranění. Minulý rok město každému z nich dalo 50 tisíc korun. Konstrukci mostu z roku 1984 do poslední chvíle monitorovala externí firma, nebezpeční ale neavizovala.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..