Není holub jako holub. Za závodního holuba zaplatil nový majitel v přepočtu 32 milionů korun.

Závodní holub byl prodán do Číny za neuvěřitelných 32 milionů korun. Jedná se o pětiletého holuba Armanda, který je v posledních dvou letech nejlepším v Belgii, v předchozím roce vyhrál dokonce evropský šampionát. Je výborný na velké vzdálenosti díky silným křídlům a má skvělý orientační smysl.

Takto drahého holuba nyní nabídl v aukci jeho majitel Belgičan Joël Verschoot a částku, která činí 32 milionů, dal za holuba jeden nejmenovaný čínský zájemce. Ten si jej pořídil pro chov, aby se mohl dočkat třeba taky tak skvělých holoubat. Tato vysoká částka za holuba je tou nejvyšší, za jakou kdy někdo za opeřence vydražil. Výše za vydraženého holuba překonala předchozí rekord čínského podnikatele Sing Weje, jenž si koupil holubici jménem Nadine v přepočtu za 10,2 milionu korun. Zajímavostí je, že holubici pořídil taktéž od Verschoota.

Čína je proslulá holubími závody a v posledních letech jsou velice populární. Číňané jsou ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy za holuby, avšak i na těchto závodech se jim daří vyhrát nemalé částky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..