Letecké snímky zachytí téměř vše. A co naše soukromí?

Od května do září letošního roku bude probíhat pořizování leteckých snímků, a to na západě Čech. Bude se jednat o snímkování ortofotomap.

Toto pořizování leteckých snímků zasáhne obyvatele Plzeňského, Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje, včetně Prahy.

Aktualizované mapy TopGis zachytí ve vysokém rozlišení všechna obydlí, k čemuž úřady tvrdí, že není potřeba jakýchkoliv povolení, protože tím nedojde k porušení ochrany osobních údajů. Ředitelka společnosti Drahomíra Zedníčková uvedla, že „letecké snímky nepodléhají ochraně osobních údajů. Jsme ale u Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) registrovaní, protože jsme pořizovali i panoramatické snímky pro Mapy.cz. V takových snímcích také rozmazáváme poznávací značky a obličeje.“ Tuto informaci také potvrdil i mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Tomáš Paták. Uvedl, že úřad by se tímto zabýval tehdy, pokud by byly záběry s identifikovatelnými osobami a zasahovalo se jim do jejich soukromí.

Toto snímkování budou moci použít například společnosti energií či třeba katastrální úřad, který byl mohl vidět a odhalit třeba nepovolené stavby.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..