Všechna letadla Boeing MAX jsou celosvětově odstavená.

V neděli došlo k letecké tragédii, kdy se zřítil letoun Boeing etiopské společnosti, přičemž všech 157 lidí zemřelo.

Nyní americká společnost Boeing doporučila všechna letadla generace Boeing 737 MAX v celém světě odstavit, ač to bude mít za následek velkou finanční ztrátu, a to přibližně v přepočtu 113 miliard korun v případě tříměsíční výluky. Boeing své letouny neodstavil poprvé, již v roce 2013 odstavil z provozu stroje 787 Dreamliner, čímž reagovala na potíže s bateriemi, u kterých hrozilo vznícení.

Odstavené letouny Boeing 737 zahrnují typy MAX 7, MAX 9, MAX 10 a MAX 200. Jejich odstávka přijde na několik miliard korun. Největší podíl na ztrátách vzniknou z odškodnění leteckých společností. Ale například zisk za loňský rok činil 240 miliard.

Společnost prohlásila, že „Boeing má nadále plnou důvěru v bezpečnost 737 MAX, Ale po konzultaci s americkým Federálním úřadem pro letectví, americkým Národním úřadem pro bezpečnost v dopravě a leteckými úřady a zákazníky z celého světa se Boeing rozhodl, z přemíry opatrnosti a snahy znovu přesvědčit leteckou veřejnost o bezpečnosti stroje, doporučit úřadu dočasně odstavit z provozu celosvětovou letku 371 letadel 737 MAX.“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..