V Brazilské škole došlo ke střelbě. Mladíci zde postříleli osm lidí, jde zejména o děti

Dva teenageři zastřelili ve středu ve škole v brazilském městě Suzano osm lidí. Mezi obětmi je nejméně pět žáků a také zaměstnanec školy. Útočníci nakonec obrátili zbraně proti sobě a jsou také po smrti.

„Oběti byly krutě zavražděny,“ uvedl podle BBC guvernér státu Sao Paulo, kde se město Suzano nachází. Identita zastřelených zatím není jistá. Guvernér následně uvedl, že zemřelo pět dětí a jeden zaměstnanec školy. ČTK poté dodala, že byl zastřelen i náhodný kolemjdoucí. BBC následně uvedla, že mladíci v mikinách s kapucemi zastřelili sedm žáků a jednoho zaměstnance školy. Minimálně dalších sedmnáct lidí je zraněno. Všichni postřelení a zabití mají být z druhého stupně. Podle BBC byl také postřelen muž nedaleko školy ale policie zatím vyšetřuje, zda oba případy souvisejí. „Přišel jsem do školy, bylo to všechno zmatené,“ uvedl jeden z žáků, který žije poblíž školy.

Státní školu profesora Raula Brasila v Suzanu navštěvuje na tisíc žáků a studentů mezi šesti a osmnácti lety. Útočníci vtrhli do školy o přestávce v 9:30 místního času. Ve škole pak vybaveni střelnými zbraněmi začali střílet. Ve škole naštěstí zrovna nebyli žádní žáci prvního stupně. Motiv střelby je neznámý. Policie na místě zasahovala i s vrtulníkem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..