Holuby bránili ochránci zvířat před jejich odstřelem, nyní jsou ale obvinění z týrání

Předsedkyně Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištová je s dalšími osobami obviněna z týrání zvířat. Tohoto jednání se měli dopustit letošního ledna v Českém Brodě. Tam totiž ochránci odmítli vydat myslivcům poraněné holuby.

Myslivci v obydlené části v Českém Brodě stříleli v lednu holuby brokovnicemi, což se obyvatelům, odborníkům ani ochráncům nelíbilo, k čemuž uvedla předsedkyně ochránců Kubištová, že „navrhovali jiné metody, jiné možnosti“, než je střílet. Poraněné a uhynulé holuby měl na starosti posbírat muž, kterému ale ochránkyně zvířat bránila a nechtěla mu jej dát do té doby, než ji vyzvala městští policisté. Důvodem odmítnutí vydat holuby bylo požití alkoholu mužem, jenž byl pověřen sběrem těchto ptáků, což test potvrdil.

Českobrodská radnice případ řeší jako přestupek týrání zvířat, přičemž dopis o jeho zahájení byl zaslán ředitelce Kubištové, které nyní hrozí až půlmiliónová pokuta.

Právní zástupce Ligy na ochranu zvířat Tomáš Sokol prohlásil, že "nejsou rozhodně vlastnictví města a pak se holuby dotčená dáma nebo někdo další pokoušel zachránit, tak jak z tohoto dát dohromady týrání zvířat, to si teda nedokážu představit."

Kubištová se však s pokutou nespokojí a je připravena to řešit soudně.

Jak ale vše dopadne, o tom rozhodne do třiceti dnů českobrodská radnice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..