Po pádu etiopského letadla zemřeli všichni lidé, mezi nimiž byla manželka a dvě děti slovenského poslance

V neděli krátce po startu havarovalo letadlo etiopské společnosti Ethiopian Airlines, v němž zemřeli všichni cestující, včetně čtyř Slováků, mezi nimiž byla manželka a dvě děti slovenského poslance Antona Hrnka. Na palubě bylo celkem 157 osob, z nichž 149 cestujících a osm členů posádky.

Letadlo startovalo z hlavního města Addis Abeby a transportovalo cestující do keňského Nairobi. Dle předběžných informací letecké společnosti na palubě cestovalo kromě čtyř Slováků 32 Keňanů, 18 Kanaďanů, 9 Etiopanů, 8 Italů, 8 Američanů, 8 Číňanů, 7 Britů, 7 Francouzů, 6 Egypťanů, 5 Němců, 4 Indové, 3 Rakušané, 3 Švédové, 3 Rusové, 2 Španělé, 2 Maročané, 2 Poláci, 2 Izraelci a dále po jednom cestujícím z Belgie, Norska, Irska, Srbska, Jemenu, Nepálu a dalších zemí. Z České republiky nikdo na palubě nebyl.

K této tragédii došlo osm minut po půl deváté ráno, kdy se letadlo zřítilo šest minut po jeho startu.
Co bylo příčinou pádu, zatím není známo, avšak pilot měl údajně hlásit potíže při startu a zároveň měl žádat o povolení k návratu. Šéf společnosti uvedl, že letoun se vrátil v neděli ráno z Jižní Afriky, a to bez potíží jak při návratu, tak i při odletu.

„S HLBOKÝM SMÚTKOM OZNAMUJEM, ŽE MOJA DRAHÁ MANŽELKA BLANKA, SYN MARTIN A DCÉRA MICHALA ZAHYNULI POČAS LETECKEJ KATASTROFY V ADDIS ABEBE DNES V RANNÝCH HODINÁCH. KTO STE ICH POZNALI, VENUJTE IM TICHÚ SPOMIENKU.“ Tuto smutnou zprávu sdílel v neděli odpoledne na sociální síti sám Anton Hrnko.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..