V jižních Čechách je vyhlášená kalamita, tisíce domácností v republice je bez proudu

Českou republiku zasáhl v neděli odpoledne silný vítr, který má na starosti spoustu spadených a zlomených stromů, poškozená vozidla, odnesené střechy z budov a také domácnosti bez proudu. Bez proudu jsou tisíce domácností a vítr stále zesiluje.

Před tímto silným větrem však varovali meteorologové.

V Karlovarském kraji je vítr doprovázen i bouřkami, přičemž ve večerních hodinách má vítr ještě více zesílit. Vítr tam během odpoledne zlámal stromy a navíc z budovy finančního úřadu v Ostrově odnesl i část střechy.

Vítr postihl i jižní Čechy, kde energetici vyhlásili kalamitní stav, přičemž okolo devatenácté hodiny bylo 11 500 domácností bez proudu. Navíc v tomto kraji stoupají hladiny řek. Zde byl vyhlášen první povodňový stupeň, a to na Teplé Vltavě v Lenoře, Povodí Vltavy a na Blanici u Blanického mlýna.

„Počet poruch v distribuční síti se v posledních dvou hodinách prudce zvýšil, aktuálně evidujeme v jižních Čechách 19 poruch na vedení vysokého napětí,” uvedla mluvčí firmy E.ON Martina Slavíková.

Nejvíce je zasaženo Českokrumlovsko a Jindřichohradecko. Na Šumavě začaly také stoupat hladiny řek, kdy byl vyhlášen první povodňový stupeň.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..