Autobus francouzského hudebníka na Žižkově málem zboural lampu veřejného osvětlení

Nehodou, při které byl nutný zásah hasičů skončila cesta francouzského hudebníka Perturbator. Ten se svým týmem přijel dnes po poledni do Prahy, kde připravuje pódium na večerní koncert v Paláci Akropolis v ulici Kubelíkova na Žižkově.

Pod hlavičkou Perturbator se skrývá francouzský hudebník James Kent. Hudební začátky absolvoval s kytarou na krku, když coby zarytý blackmetalista prošel řadou kapel nejtvrdšího střihu. Syntetizátorový démon, jak je tomuto francouzovi přezdíváno, se zaměřuje ve své tvorbě na elektronickou hudbu, konkrétně žánry jako je Synthwave, Horror Synth, Electro industrial. Při příjezdu před klub však řidič portugalského autobusu svým přívěsem plným techniky zavadil o sloup veřejného osvětlení, který poničil. Večerní koncert umělce v žižkovském klubu však ohrožen nebyl. Mezitím co dopravní policisté vyšetřovali nehodu s nizozemským řidičem, kapela již z autobusu vynášela a připravovala techniku. Koncert tedy proběhne dle plánu od 19:45.

Krátce po půl jedné odpoledne vyjela jednotka hasičů z centrální stanice k zajištění po dopravní nehodě. Autobus zde naboural do sloupu veřejného osvětlení, který se částečně vytrhl z chodníku a nebezpečně se naklonil asi o 30 stupňů nad křižovatku ulic Kubelíkova x Fibichova. Strážníci městské policie přijeli na místo také a následně okolí lampy, která hrozila svým zřícením na přilehlou silnici a chodník, uzavřeli. Hasiči na místě počkali na dělníky firmy Technologie Praha, kteří následně z plošiny celou lampu demontovali. Nehodu vyšetřuje policie, škoda zatím nebyla vyčíslena.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..