Střelba v Praze! Jedna ve vinohradské nemocnici a druhá v baru ve Vršovicích

Ve vinohradské nemocnici v Praze, konkrétně na hematologické klinice, došlo ve čtvrtek okolo 23. hodiny ke střelbě. Pacient postřelil dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji, přičemž jeden z postřelených je ve velmi vážném stavu, druhý má zranění o něco lehčí. Muž, který střílel, byl policisty zajištěn. Útoku předcházely pravděpodobně nějaké spory mezi pacienty, které vyvrcholily natolik, že pacient vytáhl zbraň a použil ji. Policisté uzavřeli vchod do nemocnice a kriminalisté na místě pracovali do ranních hodin.

Muže odzbrojili podle policie zdravotní sestřičky.

Byly velmi statečné. Budeme uvažovat o tom, zda-li dostanou nějaké ocenění za svůj čin,“ řekla mluvčí Vinohradské nemocnice AKTU.cz

Jeden z postřelenýh pacientů byl  v kritickém stavu a druhý den zemřel. Další postřelený měl štěstí. Střela se odrazila od lebky a jeho stav je stabilizovaný.  Střílel muž kolem 70-ti let z legálně držené zbraně. Na místo dorazilo plně ozbrojené družstvo Speciální pořádkové jednotky. Ta také střelce hlídala do příjezdu policejního výjezdu. Střelec je ve vážném zdravotním stravu a je stále hospitalizován na hematologii. Policisté ho nepřetržitě střeží. Co bylo příčinou střelby je v šetření.

Kriminalisté take podoli návrh na vazbu a zároveň střelce obvinili z vraždy.

 

K další střelbě došlo v Rostovské ulici v pražských Vršovicích. Opilý muž se v pátek v noci pohádal se ženou před restaurací, poté začal střílet z brokovnice, přičemž tři lidi zranil, naštěstí jen lehce. Policisté z PMJ,  přijeli na místo události do dvou minut od nahlášení. Hostům se podařilo střelce odzbrojit.

Ke konfliktu došlo krátce po jedenácté hodině večerní v Rostovské ulici před místním barem. Muž k baru přijel na skútru a začal se hádat s přítelkyní nebo známou, která stála před barem. Poté vytáhl brokovnici a dvakrát vystřelil do vzduchu a jednou do okna restaurace. V záloze pak měl ještě pistoli se třemi zásobníky, tu ale nestihl použít. V baru tou dobou bylo spoustu lidí.

Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky přijeli na místo do dvou minut od nahlášení střelby na linku 158. Svůj vůz nechali stát uprostřed ulice, v rychlosti vytáhli z trezoru auta dlouhé zbraně a muže poté před barem na silnici zadrželi. Na místo postupně dojížděly další hlídky včetně velitele policie. Ještě před tím se hostům podniku podařilo střelce odzbrojit. Policisté u muže prohlídkou našli další pistoli. Zjevně opilý muž nadýchal hodnotu přes jedno promile. Nakonec byl převezen na policejní služebnu k dalším úkonům.

Zraněná byla žena, která stála před barem a také dvě další osoby, jež seděly uvnitř baru. Naštěstí byli zranění lehce a po ošetření je přivolaní záchranáři odvezli do nemocnice.

Jen několik minut před tím se střílelo v pražské vinohradské nemocnici, ta je od baru vzdálena necelých deset minut jízdy autem. Na místě pak začali pracovat kriminalisté a kriminalistický technik. Kriminalisté nyní zjišťují, proč muž začal střílet. Místo bylo téměř tři hodiny uzavřeno jak pro automobily, tak i pro chodce a střežili ho policisté z místního oddělení.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..