Detektivové po razii na radnici Brno – střed obvinili devět osob

V souvislosti se čtvrtečním zátahem detektivů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) bylo v pátek 8. března v nočních hodinách obviněno devět lidí, a to z několika trestných činů. Konkrétně padla obvinění z trestných činů účast na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a také z úplatkářských trestných činů.

Tiskový mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že byly zajištěny důkazy k podezření z nezákonného ovlivňování veřejných zakázek zadávaných Úřadem městské části Brno – střed, přičemž v souvislosti s tímto podezřením bylo z čtvrtka na pátek obviněno devět osob. Místopředseda Hnutí ANO Jaroslav Faltýnek obviněn nebyl, protože olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan řekl, že nebyla obviněna žádná osoba s imunitou.

Zda budou obvinění stíháni na svobodě nebo vazebně, se rozhodně s největší pravděpodobností během soboty.

Detektivové zasahovali v úřadu od čtvrtečních brzkých ranních hodin až do pátečních ranních tří hodin, avšak nezasahovali pouze na úřadu. Razie byla na několika místech v Česku, a to ve dvou oddělených případech. „Souběžně s touto trestní věcí probíhalo dokumentační zajišťování důkazů v prostorách Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na některých dalších místech souvisejících s rozhodováním uvedeného úřadu v oblasti zadávání veřejných zakázek. V této samostatně vedené trestní věci nebyla žádná osoba obviněna,“ upřesnil Ibehej.

Kriminalisté z NCOZ zamířili také do firmy Kapsch, do bytu jejího ředitele Karla Feixe, do sídla ÚOHS v Brně, dále k místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi a v neposlední řadě ke sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi.

Předseda ÚOHS Petr Rafaj a ředitel firmy Kapsch Karel Feix jsou podezřelí z korupce, přičemž mluvčí společnosti Kapsch uvedl, že nikdo z firmy provozující mýtný systém obviněn nebyl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..