Policie zamířila do sídla firmy Kapsch. Jejího šéfa podezřívá z korupce!

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) od dnešního rána zasahují na několika místech v Praze a v Brně.

Zátah detektivů je ve společnosti Kapsch, prohledávají byt jejího generálního ředitele Karla Feixe a také jsou u místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Týká se to také vedení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a radnice části Brno – střed. U generální ředitele Feixe a předsedy antimonopolního úřadu (ÚOHS) je podezření z korupce.

Razii detektivů potvrdil tiskový mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej, který sdělil, že jejich útvar provádí úkony trestního řízení ve dvou samostatných trestních věcech pod dozorem olomouckého vrchního státního zastupitelství. Policie obsadila až čtyřicet nemovitostí na soudní příkaz k domovním prohlídkám a od rána vše prohledávají.

Případ by se měl týkat provozu mýtného na silnicích v ČR a společnosti Kapsch, která nezvítězila ve výběrovém řízení na mýtné, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže její stížnost zamítla.

„Olomoučtí vrchní žalobci spolu s policisty spojili mýtné a k tomu přidali do balíku veřejné zakázky radnice Brno-Střed,“ uvedl ve čtvrtek Právu jeden důvěryhodný zdroj, jež je seznámený s policejní razií s tím, že stavební zakázky na radnici Brno-Střed policie prověřuje už dva roky.

Policie ve čtvrtek brzy ráno dorazila i do bydliště prvního místopředsedy Hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, což potvrdil jeho advokát Josef Bartončík, který navíc upřesnil, že Faltýnek není zadržen, pouze podává vysvětlení.

Ze soudního příkazu k domovní prohlídce vyplývá, že detektivové několik osob a několik zástupců firem podezřívají z několika závažných trestných činů, přičemž jde mezi nimi i o účast na organizované zločinecké skupině, legalizace výnosů z trestné činnosti, což je tzv. praní špinavých peněz, dále také podplácení, zneužití pravomoce úřední osoby nebo také sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..