Bugatti slaví 110. výročí

Bugatti slaví 110. výročí

Kulaté narozeniny se vždy slaví, a to nejen v lidském, ale i v automobilovém světě. Jedna z nejluxusnějších automobilových značek světa letos slaví 110 let od založení továrny. Toto výročí slaví Bugatti a jak jinak, než vznikem nového modelu, jež se stal nejdražším novým vozem na světě.

Bugatti slaví 110. výročí

Při této příležitosti byl vyroben jeden unikátní model s názvem La Voiture Noire, za něhož budoucí majitel zaplatil v přepočtu více než čtvrt miliardy korun.

Nové Bugatti bylo představeno na autosalonu v Ženevě, kde šéf této luxusní značky, Stephan Winkelmann, při sundání plachty z auta uvedl, že „naše 110 let dlouhá historie je jak privilegiem, tak odpovědností. S La Voiture Noire se snažíme navázat na naši minulost a přenést ji v podobě rychlosti, technologií a krásy do nové éry.

Bugatti La Voiture Noire dokáže jet rychlostí přes 400 kilometrů za hodinu, za sedadly má umístěn šestnáctiválec do W o objemu 8 litrů a výkonu 1103 kilowattů, přičemž tento unikát dokáže zrychlit z nuly na sto během 2,4 sekundy.

Důležité karoserie použité na stejném modelu jsou součástí její minulosti a příkladem je právě kupé Type 57 SC Atlantic, na které nový model La Voiture Noire navazuje. Kupé Type 57 navrhl designér Jean Bugatti v několika karosářských variantách, a to jako čtyřdveřový sedan Galibier, kabriolet Stelvio, tudor Ventoux, kupé Atalenta a Atlantic. Poslední varianta patří k nejvzácnějším vozům na světě, protože v letech 1936 a 1938 byly vyrobeny pouze čtyři kusy, z nichž tři stále existují.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..