Babiš kromě Trumpa v USA uvidí i sídlo CIA a basketbalový zápas

Andrej Babiš dnes odletěl do Spojených státu amerických. Ve čtvrtek by se měl potkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na USA našeho premiéra doprovodila jeho žena Monika. Premiér byl americkým prezidentem do USA pozván. V Oválné pracovně Bílého domu budou prezident s premiérem řešit zejména bezpečnostní otázky.

„Pro Českou republiku je to velmi důležitá návštěva. Už je to téměř osm let, co byl český premiér v Bílém domě, a i návštěva posledního amerického prezidenta v Praze už byla velice dávno. Myslím si, že je to velice symbolické,“ uvedl v úterý Babiš na tiskové konferenci před odletem a připomněl hned několik výročí, které se k České republice letos pojí.

Andrej Babiš také navštíví sídlo Ústřední zpravodajské služby (CIA) v Langley ve Virginii. Jednat by měl přímo se šéfkou CIA Ginou Haspelovou. Babiš nepotvrdil, kdy se schůzka uskuteční. Řekl jen, že dostal pozvání. Téma je podle Babiše jasné. mezinárodní terorismus.

„Je dobré, že Česká republika dostala tento termín a že Spojené státy projevují větší zájem o středoevropský region. S prezidentem Trumpem nechci jednat jen o bilaterálních vztazích a o NATO, ale i o Evropě, kde státy V4 hrají svoji roli. V tomto kontextu je dobré, že USA mají zájem komunikovat s naším regionem,“ dodal Babiš a upřesnil, že by mohla přijít do řeči i americká hrozba týkající se uvalení cel na evropská auta.

Babiš během svoji čtyř denní návštěvy zavítá také na basketbalový zápas. Za Washington totiž hraje jediný Čech Tomáš Satoranský. Ve středu by měl nastoupit proti Dallas Mavericks.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..