V Brně se ráno srazily dva vlaky, dvaadvacet osob bylo zraněno.

V úterý ráno se po osmé hodině srazily na brněnském hlavním nádraží dva osobní vlaky, v nichž cestovalo více jak dvě stě lidí. K jejich střetu došlo na výhybce.

Jak uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal „v Brně na hlavním nádraží projel osobní vlak jedoucí z Brna hlavního nádraží do Březové nad Svitavou návěst zakazující jízdu a následně se srazil s přijíždějícím osobním vlakem, který jel z Letovic do Brna.“

Na místo přijeli hasiči, policisté a záchranáři. Celkem bylo evakuováno 250 cestujících, ošetřeno jich bylo dvaadvacet, z nichž třináct osob bylo převezeno do nemocnice. Většinou se jednalo o odřeniny, pohmožděniny, ale také podezření na zlomeniny.

Kvůli střetu vlakových souprav byl provoz na kolejích přibližně na hodinu zastaven, avšak plně byl obnoven krátce před dvanáctou hodinou polední.

Policie nehodu vyšetřují jako podezření z obecného ohrožení, avšak příčina zatím není známá. Dechové zkoušky u obou strojvedoucích neprokázaly požití alkoholu. Škoda dosáhla téměř půl milionu korun.

Počet železničních nehod letos výrazně stoupá, přičemž za poslední dva měsíce inspektoři řešili přes dvě stě obdobných událostí.

České dráhy koncem února zmínily, že zvýší kontrolu práce u strojvedoucích.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..