Chovatel, kterého napadl lev, zemřel!

V úterý 5. března 2019 ve Zděchově na Vsetínsku byl napaden chovatel lvem. Ten však zranění podlehl, potvrdila v dopoledních hodinách policie. Mluvčí policie Zlínského kraje k události dodala, že lva a lvici v březí museli policisté zneškodnit zastřelením.

Zdroj: Facebook

Dle prvotních informací a slov starosty obce lev muže usmrtil, avšak policie zpočátku úmrtí nepotvrdila. Nyní již policejní mluvčí Lenka Javorková událost uvedla: „Incident mezi lvem a majitelem měl fatální následky. Abychom se mohli k majiteli dostat, museli policisté ze zásahové jednotky oba lvy zastřelit. Lékař na místě konstatoval smrt majitele, byla nařízena pitva. Muž byl přímo v objektu, kde se pohybovali lvi.“

Na místo byly po oznámení okolo sedmé hodiny ranní okamžitě vyslány složky Integrovaného záchranného systému, které přivolal příbuzný chovatele. Povolána byla i jihomoravská zásahová jednotka a na místo také přijeli odborníci ze Zoo Lešná.

Policisté se snažili uklidnit občany tím, že žádný ze lvů se nedostal mimo objekt a nehrozí jim tak žádné nebezpečí. Mluvčí zlínské policie Lenka Javorková potvrdila, že k incidentu došlo dnes ráno, přičemž žádný lev se ven nedostal.

Otec zemřelého chovatele však pochybuje o tom, že by se jeho syn vystavil nějakému riziku a poukazuje na trestný čin. „Syn nebyl v kleci ze své vůle, muselo tam dojít ke kriminálnímu činu.“ uvedl otec bez dalšího komentáře.

Co se týče chovu těchto šelem, pravděpodobně je muž choval bez povolení. Místní obyvatelé se necítili bezpečně a vadilo jim, že chovatel se procházel se lvicí na vodítku. Loni 12. června došlo totiž na cyklostezce ke střetu lvice s osmatřicetiletým cyklistou a ten spadl z kola. Protože ale policie neshledala v tomto trestný čin, předala jej příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..