Soud Janě Nagyové – Nečasové zpřísnil podmínečný trest. Stejně tak i dalším třem zpravodajcům

Odvolací soud v pátek Janě Nečasové (Nagyové) zpřísnil trest za zneužití Vojenského zpravodajství a dalším třem obžalovaným zpravodajcům zpřísnil podmíněné tresty a zákaz činnosti. Do vězení nenastoupili.

Soud tehdejší šéfce kabinetu premiéra Petra Nečase uložil tříletou podmínku a maximální desetiletý zákaz působení ve funkcích státní správy. Verdikt je pravomocný. Kauza v roce 2013 přispěla k pádu Nečasovy vlády. Státní zástupce se domáhal nepodmíněných trestů vězení pro všechny čtyři obviněné.

Zpravodajci Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek dostali podmínky v délce 2,5 a 2 let a 20 měsíců a také zákaz činnosti v bezpečnostních sborech a zpravodajských službách na osm, sedm a šest let. Podle rozsudku Nečasová v roce 2012 zosnovala zneužití pravomoci a nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby zřídili sledování Nečasovy tehdejší manželky Radky. Následnými informacemi o předpokládané nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod.

Nečasová několik let chodila ke kartářce, která se podle ní nikdy nezmýlila. Kartářka jí sdělila, že manželka jejího milence doktora Nečase má milence. Takto to shrnul předseda odvolacího senátu městského soudu Richard Petrásek.

Současná manželka Petra Nečase je obžalovaná ještě v dalších dvou kauzách. V první kauze se zodpovídá z údajného vyzrazení utajených informací BIS lobbistovi Ivu Rittigovi. V druhém případě jde o údajné podplácení poslanců příslibem lukrativních funkcí, což mělo také zahrnovat krácení daní z dárků, které Nečasová dostávala od vlivných podnikatelů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..