Skandál na mistrovství světa v běžeckém lyžovaní. Kvůli dopingu zadržela policie sedm osob

Policie při razii na mistrovství světa v klasickém lyžovaní v Seefeldu kvůli dopingu zadržela sedm lidí z toho pět sportovců. Konkrétně dva z Rakouska, dva z Estonska a jednoho z Kazachstánu.

Policie zadržela dále v rámci případu sportovního lékaře a jednoho podezřelého muže. Navíc policie prohledala při akci 16 domů.

„Podařilo se nám rozbít globální dopingovou síť,“ uvedla rakouská policie s tím, že šlo o výsledky několikaměsíčního vyšetřování ve spolupráci s prokuraturou v Mnichově. „Skupina sídlila v Erfurtu a je podezřelá, že za peníze pomáhala vrcholovým sportovcům s dopingem,“ dodala.

Jména policie nezveřejnila, ale spekuluje se o jménech Rakušana Maxe Hauke, Estonce Andrease Veerpalu, Karla Tammjarv a Kazacha Alexeje Poltoranina. Všichni totiž byli přihlášení na start klasické patnácky, ale realně nenastoupili. Domací rakouská média spekulují ještě o jménu Dominika Baldaufa.

Rakouská policie uvedla, že jednoho ze sportovců chytila přímo při dopingovém provinění, transfuzi vlastní krve.

„Prosíme o pochopení, k jednotlivým sportovcům se nebudeme vyjadřovat,“ odmítl na tiskové konferenci v Innsbrucku Dieter Csefan z kriminální policie jmenovat přistiženého lyžaře.

Českých lyžařů se aféra netýká. O zatýkání ani nevěděli.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..