V pražských Řepích mělo dojít k další velké bitce. Policie nasadila i vrtulník

Skupinky nezletilých dětí se v poslední době „svolávají“ k velkým bitkám. Nedávno se jednu takovou bitku podařilo policistům rozehnat v pražských Řepích a nedošlo tak k žádným zraněním. Podle informací AKTU.cz dochází k vyřizování účtů především mezi „Řepáky“ a „Smíchováky,“ k organizaci těchto akcí používají sociální sítě. Po celé Praze se má organizovat více takových skupin, mezi nimi také například “Chodováci” a podobně.

Obyvatelé pražských Řep jsou v posledních dnech nesví, k těmto organizovaným šarvátkám dochází v posledních dnech velmi často. Své děti se bojí poslat samotné ze škol nebo je i nechat jít ven před dům. K jedné takové potyčce došlo i v úterý v podvečer. U místního rychlého občerstvení se střetly obě dvě skupinky, které mezi se mezi sebou domluvily. Jelikož ale policisté z místního oddělení policie (MOP) Řepy získali poznatky o tom, že v jejich části Prahy dochází k těmto organizovaným potyčkám, učinili důležitá opatření a na základě získaných informací této bitce dokázali zabránit. Čtyři osoby s policisty dobrovolně odešly na místní oddělení policie, k podání vysvětlení. Poté je policisté pustili domů.

Podle informací, které agentura AKTU.cz má k dispozici mělo k podobné organizované bitce dojít i dnes v pražských Řepích. Na nejmenovaném kopci se měly obě skupinky sejít a mezi sebou si vyřídit účty. Policie se na tuto akci důležitě připravila, v okolí místa se pohybovalo větší množství policistů a strážníků. Na pomoc přiletěl také vrtulník, který několik desítek minut kroužil v dané oblasti a z výšky monitoroval situaci se zaměřením na skupiny osob. Nakonec k žádným soubojům nedošlo. Preventivní akce budou nadále probíhat. Policisté hlídkují u škol a školek.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..