Dětské gangy si domluvily v Praze bitku. Policie ji překazila

Pět osob ve věku cca 15 let policisté vyzvaly včera ve večerních hodinách na Řepích v Praze, aby je následovaly na policejní služebnu poté, co mělo dojít k hromadné bitce s rasovým podtextem u jednoho z fast foodů v Řepích.Policie na "hromadnou" bitku byla připravena. Několik desítek dětí ve věku od 12 - do 16 let se pohybovalo kolem fast foodu v městské části Řepy. Některé z dětí si tady po sociálních sítích měli domluvit vzájemnou bitku. Reportérům AKTU.cz se podařilo zjistit, že má celý incident rasový podtext. bitka mezi "cikány" a "bílejma" (jak ji sami účastnici nazývají na sociálních sítích) přitom neměla být ojedinělá. Den před tím u toho samého fastfoodu už k jednomu incidentu došlo.

Na základě operativních informací včera na "bitkaře" čekala policie a zabránila případnému střetu. Na sociálních sítích se pak velmi rychle objevila informace o novém možném střetu dvou skupin. Policie prověřovala několik míst. Nakonec se žádný incident nikde neodehrál.

Policie monitoruje sociální sítě a v této souvislosti přijímá adekvátní opatření. Pět osob, které policisty doprovodilo na policejní stanici podalo vysvětlení a bylo propuštěno.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..