Do Čech se dostala 700 kg závadného polského masa. Byla v něm Salmonela

Zdroj: TVN24

Bakterie Salmonely obsahovalo 700 kg závadného polského masa zajištěného ve skladu Frost Logistic ze sředních Čech.  Část masa byla zkonzumována a zbytek masa bude zlikvidován. Ministerstvo zemědělství se rozhodlo, že všechno hovězí maso z Polska musí projít kontrolou. 

„Dnes testy prokázaly přítomnost bakterii salmonelly enteritidis, která způsobuje průjmová onemocnění a je závadná na zdraví,“ oznámil na mimořádném briefingu ministr zemědělství Miroslav Toman.

Šlo o 700 kg masa, které bylo distribuováno po celém území ČR a v jednom případě i na Slovensko.

„Na základě monitoringu jsme 15. února odebrali vzorek, který jsme odeslali do referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu v Praze. Ten potvrdil v šarži 700 kg salmonellu enteritidis. Informovali jsme hlavního hygienika, pana ministra a krajské veterinární správy, které dosledovávají to maso, které bylo v rámci ČR distribuováno do pěti míst. Část odešla také na Slovensko,“ uvedl  ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád na tiskové konferenci.

Kolik masa se dostalo k lidem, není v tuto chvíli jasné. Veterinární správa tato čísla není schopna přesně určit.

Jde o už o druhý případ závadného masa z Polska. Maso se salmonelou bylo totiž z úplně jiné bourárny masa v jiném vojvodství, než problémová jatka, kde poráželi nemocné kusy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..