Hnutí ANO má sněm. Volili svého lídra. Stal se jím Babiš

Sněm hnutí ANO začal v 9:00 v budově Centra pohybové medicíny. O půl desaté vystoupil premiér Babiš.

„Naše hnutí zásadně změnilo politickou scénu, měníme Česko, vnímáme, co říkáte,” prohlásil v úvodu. Ve svém projevu také řekl, že vnímá, že Česká republika je rozdělená. „Chci naši zemi znovu spojit.”

Promlouval k delegátům Babiš

Zdůraznil mimo jiné, že jsou hnutí, které se orientuje na všechny občany České republiky. Hnutí má program pro důchodce, živnostníky, podnikatele, vědce, studenty, sportovce i lidi z kultury.

„Pokud někdo říká, že není možné, abychom byli pro všechny, tak jsme. Byl bych rád, aby naši kritici neříkali, že jsme divný, nejsme divný,” řekl.

Slíbil, že jeho vláda zruší superhrubou mzdu a zreviduje sociálních dávek. Chce se soustředit na rodinnou politiku, mladí lidé podle premiéra musejí mít dobré podmínky pro založení rodiny.

Předseda ODS Petr Fiala slova Andreje Babiše nazval prázdnými slovy.

„Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí – to je bilance hnutí ANO ve vládě. To jsou fakta, řeči Andreje Babiše jsou jen prázdná slova,“ uvedl Petr Fiala v prohlášení, kterým reagoval na proslov Andreje Babiše na sněmu Hnutí Ano.

Odpoledne vystoupí s porjevem ministři za ANO i Europoslanci. Vedení se bude volit elektronicky kolem patnácté hodiny. Jediným, kandidátem na lídra je Andrej Babiš. Post 1. místopředsedy pravděpodovně obhájí i Jaroslav Faltýnek.

Babiš mimo jiné představil i lídra do voleb do evropského parlamentu. Tím je Dita Charanzová poslankyně Evropského parlamentu.

Aktualizace 15:10

Andrej Babiš se stal podle očekávání opět lídrem Hnutí ANO. V tajné volbě dostal 206 hlasů delegátů. Třináct lidí bylo proti, devatenáct se sdrželo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..