Chemická látka na výrobu pervitinu za miliardu korun. Pražští celníci úřadovali

Jedna miliarda korun. To by byla hodnota drog, které se dají vyrobit z chemické látky, kterou zajistli pražští celníci ve svém skladě. Látka putovala ve dvou dodávkách z Číny a to letecky.

Látka byla maskována za Celulózu. Tedy za materiál, který se používá k výrobě papíru. Celníci na chemickou látku, která je hlavní přísadou při míchání amfetaminu přišli ve svém skladu chemickým rozborem.

"Příjemce je česká právnická osoba."

Josef Vachtl, šéf pražských celníků

Podle celníků jde o naprosto unikátní záchyt. Nikdy se totiž nepodařilo zachytit 3 tuny hlavní přísady z které se droga míchá. Za druhé je unikátem i způsob, jakým čínský dodavatel maskoval látku. Příjemce byla česká právnická osoba tedy, firma. Celníci na případu pracují společně s policií.

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/514144249112955/?t=54

Látka byla krystalická a bílá, přepravována byla v sudech a krabicích. Zabalena byla do igelitu a papírových obalů. „Dovoz se tvářil jako standardní zásilka celulózy z Číny určená k výrobě v papírenském průmyslu. Neočekáváme, že jsme byli cílovou zemí, a pokud ano, pak ne v plném rozsahu. Bude probíhat vyšetřování, které spadá do trestního řízení," říká Josef Vachtl šéf pražských celníků.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..