Pozor na náledí. Výstraha platí pro Karlovarský a Plzeňský kraj

Meteorologové znovu zpřísnili výstrahu před ledovkou na území Česka. Aktuálně je situace nejhorší na západě Čech, výstraha ale platí i pro zbytek Čech. V příštích dnech očekávají náledí i na Moravě a ve Slezsku.

Karlovarsko a Plzeňsko sužuje silná ledovka už od pátečního rána. Náledí na silnicích způsobilo už několik dopravních nehod. Meteorologové předchozí výstrahu ledovky zpřísnili a rozšířili její platnost na více krajů. Zároveň v západní části Čech zvýšili stupeň nebezpečí. Výstraha před silným větrem byla už zrušena.

Vysoké nebezpečí hrozí v Karlovarském kraji, Ústeckém kraji, Plzeňském kraji, a Středočeském kraji. Tam může dopravu zkomplikovat velmi silná ledovka. Výstraha posílila i pro Jihočeský kraj. "Na západě Čech spadlo v předcházejících 8 hodinách až 6 mm mrznoucího deště. Mrznoucí srážky a s nimi spojená tvorba ledovky bude ještě pokračovat až do sobotního rána," sdělili meteorologové.

Varování před velmi silnou ledovkou platí nejméně do sobotní osmé hodiny ranní. Meteorologové vyzývají také k opatrnosti kvůli riziku úrazů při chůzi a vysoké nehodovosti. Spolu s hasiči doporučují omezit vycházení ven - zejména jízdu autem by lidé měli zvolit jen pro nezbytné případy.

Zdevastovaná, převrácená a hořící auta, rozbité výlohy a násilí v ulicích. Bouřlivé protesty žlutých vest proti zvýšení spotřební daně na benzin a naftu se z Francie přenesly i do Belgie. Agentura AP zveřejnila záběry z pátečních střetů demonstrantů s policií v Bruselu.

Policie proti demonstrantům poblíž úřadu premiéra Charlese Michela použila vodní děla a slzný plyn.

Mluvčí policie Ilse Van De Keereová uvedla, že se protestů v ulicích belgické metropole zúčastnily asi tři stovky lidí. Asi šest desítek z nich byl zadrženo pro narušování veřejného pořádku. Belgický ministerský předseda v reakci na nepokoje slíbil, že se sejde s organizátory protestů.

Nepokoje se do Belgie přesunuly z Francie. Tam lidé už dva týdny v reflexních vestách protestují proti zvýšení spotřební daně na naftu a benzin s cílem omezit spotřebu fosilních paliv.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..