Dálnici D5 komplikuje vážná nehoda kamionu v řece. Na místě se pak tvoří další nehody

Na dálnici D5 na 26. kilometru ve směru na Prahu došlo k dopravní nehodě kamionu, který následně skončil na boku v řece Litavce.. Řidič stihl z kamionu vyskočit. Nehoda se stala tak, že řidič nejprve narazil do přenosného dopravního značení.

Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů včetně dobrovolných hasičů, policisté a záchranná služba. Po příjezdu na místo zjistili, že je kamion na boku a leží v řece Litavce. Hasiči kamion stabilizovali a začali s přečerpáváním pohonných hmot z kamionu. Pomocí norných stěn zajistili také pohonné hmoty, které se dostali do řeky. Řidiče převezla záchranná služba do nemocnice, před příjezdem hasičů byl mimo havarovaný kamion.

Mluvčí Středočeských hasičů Tereza Fliegerová sdělila, že vyproštění a odtah havarovaného kamionu bude provádět specializovaná firma, hasiči pouze odčerpají provozní kapaliny.

Přesnou příčinu dopravní nehody budou vyšetřovat policisté. V místě se před nehodou tvořily dlouhé kolony, nyní je provoz veden jedním jízdním pruhem.

Řidiči by se měli místu kompletně vyhnout po objízdné trase. Vlivem kolony aut se na místě tvoří další dopravní nehody se zraněním. Řidiči totiž nestihnou dobrzdit. 

AKTU.cz živě z místa nehody

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..