Andrej Babiš dostal pokutu 200 000. Za střet zájmů

Premiér Andrej Babiš dostal ve správním řízení pokutu 200 000 korun za střet zájmů od Městského úřadu v Černošicích. Andrej Babiš měl jako ústavní činitel ovládat i některá média. To je podle názoru úředníků z Černošic střet zájmů.

Babiš i úřednici odmítli veřejnosti výši sankce sdělit. Výši pokuty se podařilo zjistit reportérům práva.

Proti rozhodnutí se právníci premiera odvolali. To potvrdila i černošická radnice na svých webových stránkách. O řízení tedy bude rozhodovat krajský úřad. Do té doby se pokuta platit nemusí.

„Nechápu, jak úředníci, kteří řeší dopravní přestupky, můžou rozhodovat o tak složitém právním problémuAndrej Babiš“

 

Černošická radnice je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, v nichž premiér žije. Podezření o Babišově možném střetu zájmů řešila od loňského srpna, kdy se na něj obrátila se svým oznámením česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI).

Holding Agrofert spravuje rozhlasové vysílání Londa, který zaštiťuje rádia Impuls a RockZone. Dále pod něj patří společnost Mafra, která vydává deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro, rovněž týdeníky Téma a 5plus2 a zpravodajské servery iDNES.cz a Lidovky.cz. Součástí skupiny je také  televizní stanice Óčko.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..