Českou republiku sužuje husté sněžení. Neprohrnuté silnice komplikují dopravu

Zdroj: AKTU.cz

AKTUALIZUJEME: V neděli ráno zasáhlo Česko husté sněžení, na jihu Čech nasněžilo až 15 centimetrů sněhu. Na silnici zůstávají zbytky rozježděného sněhu. Ve vyšších polohách může napadnout až kolem 20 centimetrů nového sněhu.

Husté sněžení komplikuje dopravu v Praze a ve Středočeském kraji. Středočeští silničáři poslali do terénu vše, co mají na odklízení sněhu. Na své tratě nevyjely některé autobusy. V terénu je kolem 150 sypačů a traktorů. V zásadě zatím stíhají, nemají hlášené žádné mimořádné události. V Praze v Korunní ulici nejezdí jedním směrem tramvaje kvůli velké vrstvě sněhu, kterou tam nahrnul sypač svou radlicí.

Na silnicích včetně hlavních tahů místy leží vrstva nového sněhu nebo zbytky po chemickém ošetření. Sněžení či déšť se sněhem jsou po ránu hlášeny mimo jiné na Pražském okruhu a dálnicích D1, D5, D8 či D10, podobná situace je i na menších silnicích.

Na dálnici D8 na sjezdu z 9.kilometru je uvízlý sypač a několik kamionů, dálnice je v tuto chvíli neprůjezdná. Na silnici 240 směrem na Kralupy nad Vltavou řidička na kluzké silnici nezvládla řízení a skončila v kolejích.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..