Kuciaka měli před vraždou sledovat. Záběry fotografií zveřejnila italská televize RAI 1

Zdroj: RAI 1

Italská televize Rai 1 v pátek večer zveřejnila fotografie, které dokazují, že Kuciak s jeho přítelkyní byl před vraždou sledován. Podezřelý z vraždy novináře je kontroverzní podnikatel Marián Kočner.

Na zveřejněných záběrech byl zachycen Kuciakův běžný život. Sledovat novináře měl bývalý šéf kontrarozvědky Slovenské informační služby (SIS) Peter Tóth, který na policii odevzdal také tyto fotografie. Z vraždy Kuciaka je hlavní podezřelý podnikatel Kočner, který mu kvůli jeho novinářově investigaci vyhrožoval. Podle Tóthovy výpovědi měl podnikatel sledovat i jiné jemu nepohodlné slovenské novináře.

V únoru minulého roku byl slovenský investigativní novinář zavražděn spolu se svou snoubenkou Martinou Kušnírovou ve svém domě v obci Velká Mača. Vraždu si měl objednat kontroverzní podnikatel Marian Kočner, ten je mimo jiné ve vazbě, ale kvůli jinému případu. O novináři chtěl získat informace, které by ho zdiskreditovaly. Kuciak se věnoval právě Kočnerovým aktivitám.

V září minulého roku byli z vraždy obviněni čtyři lidé. Střelcem měl být Tomáš Szabó, řidičem Miroslav Marček, zprostředkovatelem Zoltán Andruskó a objednavatelkou Alena Zsuzsová. Ti byli obviněni z účasti na úkladné vraždě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..