Skvělá práce českých veterinářů. Dohledali polovinu ze závadného polskéno masa

Zdroj: TVN24

Polovinu z 300 kilogramů podezřelého polského hovězího mase se podařilo dohledat českým veterinářům. Část masa se našla ve skladech v Praze.

112 kg masa z problematických jatek zajistili veterináři a pátrání po zbylé další polovině pokračuje. „55 kg je stále u obchodníka v Praze 8, který ho má ve skladu. Půjde to na likvidaci. Budou také odebrány vzorky,” uvedl Petr Majer ze Státní veterinární správy.

Další maso putovalo do Nového Bydžova a Varnsdorfu. Do Polska byla již dříve vrácena dodávka z Nového Bydžova přibližně 100 kg a to po upozornění polského obchodníka.

Ministr zemědělství Miroslav Toman v pátek vyzval, aby si lidé kontrolovali původ hovězího masa. To balené jej má napsáno na obale. V řeznictví by tak tato informace měla být poblíž masa či na vyžádaní.

Na celou kauzu závadného masa na polských jatkách upozornili novináři, když se jeden z nich nechal najmout jako pracovník jatek. Na skrytou kameru pak natočil, jak se závadné a nemocné kusy krav prodávají na jatka a špatné maso se jen odřízne.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..