Pohřeb Luďka Munzara se odehrál v Národním divadle a byl velkolepý

Zdroj: AKTU.cz

Přesně v jedenáct hodin odpoledne začalo v Národním divadle v Praze oficiální rozloučení s hercem Luďkem Munzarem. Ten zemřel v sobotu 26. ledna 2019. Ještě před začátkem ceremoniálu proletěla nad zlatou kapličkou dvě letadla. Kolegové z aeroklubu takto herci vzdali hold. Národní divadlo něco takového nepamatuje. Na poslední cestu přišlo herce vyprovodit stovky lidí.

Herec Luděk Munzar zemřel u sebe doma v Praze – Modřanech dne 26. ledna 2019 ve věku 85 let. Na pohřeb se dostavila celá plejáda herců a kolegů Munzara. Kolem hercovy rakve drželi čestnou stráž jeho kolegové, vystřídalo se jich 66. Mezi nimi například Jana Boušková, Vlastimil Harapes, Jiří Lábus nebo Viktor Preiss. Ještě dlouho před začátkem se u Národního divadla tísnilo spoustu lidí, s legendárním hercem se přišla rozloučit stovka lidí.

Herci měli na pohřbu své projevy, mezi nimi se promítala videa z hercova profesního ale i soukromého života. Díky těmto videím se v publiku střídal smích za slzy. Na závěr zahrála státní hymna a lidé aplaudovali ve stoje.

Odpoledne se poté konal rodinný pohřeb, herce nejdříve vyprovodila veřejnost, pak až rodina.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..