Amerika pod ledem a sněhem. Sevřel ji silný mráz

Teploty až pod hranici -40 stupňů Celsia trápí v těchto dnech Severní ameriku. Na některých místech Minnesoty panují i více než 40stupňové mrazy. Státy Wisconsin, Michigan a Illinois na americkém středozápadě už kvůli mrazům vyhlásily stav nouze. Podle meteorologické společnosti Atmospheric Environmental Research za situaci může vpád horkého vzduchu z Maroka do polární oblasti.

Úřady v zasněžených oblastech přijímají kvůli nebývalým mrazům vyjmečná opatření, která mají chránit bezdomovce. V Chicagu má být dokonce chladněji než na Antarktidě. Státní školy ruší na středozápadě USA vyučovaní a více než 2000 letů bylo zrušeno.

Podle předpovědí počasí hrozí nejnižší teploty od úterý do pátku. V oblasti Velkých jezer se rtuť teploměru může přiblížit k mínus padesáti stupňům.

Národní povětrnostní služba (NWS) upozornila, že v takové zimě hrozí člověku během pouhých deseti minut omrzliny. „Jedná se o počasí ohrožující lidské zdraví a musíme k němu tak přistupovat,” prohlásil v úterý starosta Chicaga Rahm Emanuel.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..