Ocenění pro trenéra roku získali Tomáš Bank a Ronen Ginzburg

Zdroj: Facebook, Tomáš Bank official

Lyžařský trenér Ester Ledecké Tomáš Bank a kouč basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg získali ocenění pro trenéra roku. Vyhlašování výsledků ankety Českého olympijského výboru (ČOV) se konalo v Praze 28. ledna.

Trenér Tomáš Bank, který dovedl Ester Ledeckou k olympijskému zlatu, si zaslouženě včera na galavečeru Trenér roku převzal ocenění. To získal v kategorii individuálních sportů. Další ocenění si převzal Ronen Ginzburg a to v kategorii týmových her.
Bank na vrchol sjezdového lyžování dovedl nejen snowboardistku Ledeckou, ale i svého bratra. Léta trávená s ním pak mohli oba zúročit u Ledecké. Ta minulý rok na olympijských hrách získala zlatou medaili i v superobřím slalomu na lyžích.
„Moc si ocenění vážím, ale zároveň to vnímám tak, že jsem jakýsi vedlejší produkt Ester. Pokud by ona nepodávala tak skvělé výkony, nestal bych se nejlepším trenérem. A je to také práce celého týmu,“ uvedl skromně Bank.
Pětapadesátiletý Izraelec pocházející z Tel Avivu, má za sebou bohatou trenérskou kariéru. V českém basketbalu Ginzburg působí od roku 2006, kdy přišel jako asistent do Nymburka společně s Samuelem „Muli“ Katzurinem. V roce 2013 se stal hlavním trenérem českého národního týmu.
„Samozřejmě, pokud bychom nepostoupili na mistrovství světa, tak tady nestojím s trofejí. Udělovaly se trofeje pro individuální a kolektivní sport. Basketbal je kolektivní sport. Já jsem sice dostal trofej, ale ta patří všem okolo mě. V první řadě samozřejmě hráčům, protože bez jejich motivace bychom to nedokázali. Pak přes realizační tým až po federaci. Ta trofej patří všem,“ řekl Ginzburg, který je prvním takto oceněným cizincem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..