Maso z Polska může být závadné. Polská jatka záměrně vykupovala nemocné kusy dobytka. Polské závadové maso může být i v ČR

Zdroj: TVN24

Polská jatka cíleně vykupují nemocný dobytek od chovatelů a to kvůli výrazně nižší výkupní cenně a vyšším zisku. Polská televize TVN24 o tom odvysílala reportáž. Z Polska se vozí masné produkty také do Česka. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) celou situaci řeší se svým polským kolegou Janem Krzysztofem Ardanowským.

 

Zdroj: TVN24

Reportáž investigativního novináře, který celou věc natočil skrytou kamerou, ukazuje, že na jatkách v Mazovském vojvodství na východě země opakovaně docházelo k porážkám nemocných krav. Na jatkách se reportér nechal zaměstnat a účastnil se tak porážek nemocného dobytka. Nákladní vozy tyto nemocné kusy přivážely výhradně v noci. Znatelně zkažené části masa se odřezávaly a vyhazovaly. Maso pak bylo označováno za nezávadné, aniž by to potvrdili veterináři. Takové závadné maso se pak pustilo na trh. Je možné, že se některé dostalo i do Česka.

„Poté, co jsem obdržel informace o podvodech na polských jatkách, jsem inicioval setkání se svým polským kolegou. Požádal jsem jej o oficiální informace, které poté vyhodnotíme a přijmeme odpovídající opatření,“ uvedl Toman. Podle ministra byly zavedeny přísné kontroly na dovážené maso z Polska.
Hlavní polský veterinář Pawel Niemczuk označil tyto otřesné praktiky za nezákonné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..