Po poli to nešlo utíkali před policií pěšky. Měli u sebe dvě pistole a nákup

Dvě pistole zadrželi společně s dvěma osobami pražští policisté v neděli po sedmé hodině večer. Hlídka policistů z místního oddělní Lhotka se pokusila vozidlo s dvěma podezřelými osobami zastavit. Řidič na výzvy nereagoval a začal ujíždět. Do pronásledování auta se pak zapojilo několik dalších hlídek policistů. Honička skončila v Písnici na poli. Tady už řidič pronásledovaného auta nemohl jet dál.

Posádka se rozhodla nevzdat a začala utíkat po poli. Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky začali s kolegy z IV. oddělení hlídkové služby (IV. OHS) propátravat širší okolí a pole směrem k Pražskému okruhu. Nakonec se pátrání vyplatitlo a pachatele zadržel za pomoci namířené pistole policista z IV. OHS. Namířená pistole byla na místě. Zadržená dvojice muž a žena u sebe kromě nákupu v krabici, mněli i dvě střelné zbraně a nůž. O jaké střelné zbraně se jedná není v tuto chvíli jasné. Jedna pistole by měla být plynová, druhá údajně flobertka či vzduchovka.

Policista pak společně s kolegy, kteří doběhli na místo oba podezřelé zadržel. Ti tvrdili, že s autem v poli nemají nic společného, kromě kamerových záznamů je prozradilo i bahno na botcách. Auto mělo rozbitou spínací skříňku, ale není v tuto chvíli jasné, zda bylo kradené. Muž má platný zákaz řízení, žena má blokovaný řidičkský průkaz. Zda byli pod vlivem drog v tuto chvíli není jasné.

V autě se pak našlo elektrické nářadí a další věci, o jejichž původu mají policisté pochyby. Oba podezřelí byli předvedeni na služebnu policie, kde se jich policisté z MOP Lhotka budou ptát na celou řadu otázek.

Situace na místě zadržení dvou podezřelých

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..