Plíšková porazila legendární Williamsovou a je v semifinále

Zdroj: Karolína Plíšková official

Karolína Plíšková porazila jednu z nejlepších tenistek Serenu Williemsovou ve čtvrtfinále Australian Open. Neskutečný a nečekaný obrat předvedla ve třetím setu a dostala se tak do semifinále.
Hra se zdramatizovala v závěrečném třetím setu, kdy se Plíškové začalo dařit. „Šanci jsem měla a cítila jsem, že bych dneska mohla vyhrát, i když se to nedařilo a už to vypadalo ztraceně a málem se to nepovedlo“ dodává, že ve třetím setu neměla mnoho šancí, ale byla na výhodnější straně kurtu, kvůli větru. „Mentálně jsem byla trochu dole. Ale byla jsem na téhle straně kurtu, která byla pro mě výhodnější, tak jsem si prostě řekla, že zkusím udělat game na 5:2 a třeba přijdou nějaké další šance“ dodává vítězka.
Po zápase se mluvilo o tom, že Williamsová svůj boj nezvládla kvůli nehodě s kotníkem. Následně dala dvojchybu a game prohrála. Sama ale tvrdí, že její kotník vypadal dobře a že si na kurt nerada volá doktory. Zdravotním komplikacím tedy svou prohru nepřisuzovala. „Ne, můj kotník byl v pořádku, možná jen zítra budu trochu cítit bolest,“ nestěžovala si. „To Karolína prostě hrála neuvěřitelně klíčové momenty, když skvěle trefovala údery,“ uznala Američanka svou prohru.
Ze stavu 1:5 si Plíšková dokázala vybojovat výhru 6:4, 4:6 a 7:5 a jde do semifinále. Tam by se měla utkat s šampionkou z US Open Naomi Ósakaovou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..