Španělští záchranáři se stále snaží dostat ke dvouletému chlapci, který je už 10 dní uvězněn v šachtě

Zdroj: Youtube

Už více než týden probíhají ve Španělsku záchranné práce v šachtě do které spadl dvouletý chlapec. Chlapec jménem Julen tam spadl 13. ledna, když odběhl z rodinného pikniku. Záchranáři doufají, že malého chlapce najdou v hloubce 72 metrů, kde vrt vzniklý při hydrogeologickém průzkumu zřejmě zablokovala půda.

„Věřte mi, že záchranná práce na místě není jednoduchá. Pořád narážíme na ty samé materiály. S každým dalším dnem ale o terénu máme více informací a zároveň nám do týmu přibývají další a další experti,“ řekl vedoucí záchranné operace Angel Garcia. Dodal také, že pokud se během úterý prokopají do správné hloubky, začnou ve středu hloubit horizontální galerii. Pro tuto chvíli nelze určit čas, kdy se záchranáři do místa, kde chlapec uvázl, dostanou.
Zatím nebyly nalezeny žádné známky života, pouze chlapcovy vlasy. Chlapce nejspíš zavalila půda. Záchranáři ani rodiče Julena přesto neztrácejí naději.
K tragédii došlo na soukromém pozemku ve městě Totalán u jihošpanělské Málagy. Do záchranné akce jsou zapojeni španělští důlní inženýři i švédští experti, kteří pomáhali s lokalizací a záchranou 33 chilských horníků, kteří byli z podzemí vyproštěni po 69 dnech.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..