Nemocenská se bude znovu proplácet už v prvních třech dnech nemoci. S návrhem přišla ČSSD

Zdroj: Facebook

Karenční doba, která je nyní 3 dny by se měla brzy změnit. Vrátit se má proplácení nemocenské hned od prvního dne nemoci. Návrh ČSSD jako podmínku při vzniku vlády, podpořilo hnutí ANO i opoziční lidovci a Piráti.
Nemocenská se má opět proplácet už v prvních dnech. Návrh je priorita ČSSD. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, je neproplácení nemocenské hned od začátku asociální opatření, které trestá všechny pracující. „Byla to jedna z podmínek vstupu do vlády. Pracující lidé by neměli být trestání za to, že onemocní,“ tvrdí Maláčová.
Nemocenská se má znovu vyplácet od července tohoto roku. Zaměstnanci mají dostávat i v prvních třech dnech nemoci 60 procent denního vyměřovacího základu.
S návrhem ale nesouhlasí opoziční pravice a to z toho důvodu, že přibude zaměstnanců, kteří svou nemoc budou fingovat. „Existují lepší instituty než karenční doba, třeba sick days,“ uvedl první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan. „Budeme hlasovat pro zamítnutí návrhu,“ prohlašoval šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..