V Mexiku vybuchlo palivové potrubí, které následně začalo hořet. Přes 70 lidí je mrtvých další jsou těžce zranění

Zdroj: SEDENA

Ve středním Mexiku v noci na sobotu vybuchlo poškozené palivové potrubí, to pak začalo hořet. Při neštěstí zahynulo 79 lidí. Dalších 81 je zraněných a zůstávají v nemocnici. Lidé se popálili při naplňování kanystrů unikajícím benzinem. Státní ropná společnost Pemex vyšetřuje příčinu výbuchu.

Podle Pemexu exploze vznikla navrtáním potrubí. Na místo přijeli vojáci, kteří se ale krátce před výbuchem stáhli, aby se vyhnuli problémům, protože na místě byly stovky lidí. Na sociálních sítích se objevila videa, kde si lidé plní kanystry za přítomnosti ozbrojených sil, je ovšem divné, proč místní úřady nezasáhly.
Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v médiích avizoval, že bude prosazovat politiku proti krádežím paliva, dokud nebudou vymýceny. Proti krádežím pohonných hmot bojuje už nějaký čas. Podle vlády zloději v minulém roce zemi připravili o více než tři miliardy dolarů (67,5 miliardy Kč).
Země se už dlouho potýká s krádežemi paliva z potrubí, podle Pemexu se v posledních letech průměrně každých 30 minut někdo potrubí snaží navrtat.
Zavřené jsou mnohé čerpací stanice, ty které jsou otevřené, zažívají dlouhé kolony aut a přichází i spousta lidí s kanystry. Jde o jednu z nejhorších podobných explozí za poslední léta v zemi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..