Prezidenta Zemana propustili dopoledne z nemocnice. Za devět hodin byl zpět navíc covid pozitivní

Prezident Zeman v UVN. Zdroj: AKTU.cz

Prezident Miloš Zeman byl dnes dopoledne okolo desáté hodiny dopoledne propuštěn do domácího léčení. Z nemocnice ho odvezla jednotka intenzivní péče Střešovické nemocnice. Z nemocnice ho pak doprovázela prezidentská kolona včetně jeho ženy a dcery Kateřiny. 

Kolona odjela ze zadního vjezdu do nemocnice na oddělení emergency, kam ochranná služba prezidenta dopravila tunely z oddělení dlouhodobě nemocných. Sama nemocnice se pak od zdravotního stavu prezidenta distancovala a to kvůli propuštění, protože jeho stav podle dostupných informací na propuštění z nemocnice nebyl.

Miloš Zeman odjel v koloně do Lán, kde se měl podle programu připravovat na jmenování nového premiéra Petra Fialy.

Před sedmou hodinou večer, se stav prezidenta zhoršil a musel být hospitalizován znovu v nemocnici. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pak na twitteru uvedl, že prezident Zeman měl pozitivní test na covid. Podle dostupných informací přišel do styku pozitivní osobou. Sám Miloš Zeman příznaky onemocnění covid nemá.

Podle informací AKTU.cz záchranná služba uvažovala i o vrtulníku, ale stav prezidenta nebyl natolik vážný, aby musel být transportován letecky. Proto ho večer převážela do nemocnice sanitka Středočeské záchranné služby. Posádka pak byla oblečena ve speciálních oblecích, které se používají právě při transportu infekčního pacienta.

Veškerý program prezidenta se tak ruší. Jmenování nového premiéra i návštěvy jednotlivých kandidátů na ministry nové vlády.