Aplikace Tečka nefunguje. Stovky Čechů má problémy

Výrazné problémy s načítáním očkovacích certifikátů v rámci aplikace Tečka i nefungující server, kde si lidé mohou po přihlášení stáhnout a vytisknout certifikáty pocítily stovky českých občanů nejen v doma, ale i v zahraničí. Zejména mimo republiku se mohou čeští turisté dostat do výrazných problémů. Informaci přinesli jako první Novinky.cz

Od pondělí se totiž neuznávají PCE ani antigenní testy, coby doklad „bezinfekčnosti“. Proto přistoupilo ministerstvo zdravotnictví potažmo Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) ke změně parametrů aplikace Tečka, kde se lidé mohou prokazovat prodělaným očkováním.

Aplikace od rána hlásí problémy, nefunguje ani aktualizace certifikátů, a lidé se nemohou prokazovat o řádném postoupení očkování.

Pochopení pro problémy české aplikace nemají ani v zahraničí. Například při letištní kontrole nemají šanci dokázat, že disponují platným očkovacím certifikátem a ani jej nemohou vytisknout. Nefunguje totiž ani portál na adrese ocko.uzis.cz.

Server je přetížený a problémy se nepodařilo odstranit ani po 13. hodině, kdy by mělo být vše v pořádku.