Povinné očkování v Rakousku a zákaz vstupů turistů

V pátek odpoledne oznámil kancléř Schallenberg, že od 1. února bude v Rakousku povinné očkování proti Covidu-19. Navrhl také lockdown pro všechny obyvatele Rakouska. A zakázal vstup do země turistům. Lidé s ním nesouhlasí a začali se bouřit.

Budou to dva roky od začátku pandemie a lidé, kteří na začátku drželi pospolu, šili roušky, pomáhali sousedům s nákupy, jsou nyní naštvaní a bouří se.

Tak je tomu v Rakousku, kde od pondělí platí lockdown, tedy plošné uzavření. Platit má deset dní, nejvíce však dvacet. Vstup do země bude umožněn pouze pendlerům. Turisté, kteří se během adventu chystali do předvánoční Vídně mají nejspíš smůlu. „Turistické cesty do Rakouska nebudou během lockdownu možné,” uvedl turistický web Austria.info.

Otevřené zůstanou školy a studenti se tak mohou nadále účastnit prezenční výuky. Během dne musí mít děti na obličeji roušky. Školy mají také připravené výukové balíčky pro ty studenty, kteří budou chtít zůstat raději doma a to i bez potvrzení lékaře.

Od pondělí se chystá také zpřísnění opatření. Platit bude pouze PCR test, antigenní již ne.

Dnes odpoledne oznámil kancléř, že od 1. února bude v Rakousku povinnost vakcinace pro všechny občany. Nenaočkovaným bude hrozit odnětí svobody.