Americký rapper čelí žalobě na 17 miliard. Na koncertu se mu ušlapali lidé

750 milionů dolarů odškodného (16,7 miliardy korun)  požaduje po pořadatelích festivalu Astroworld v texaském Houstnu, kde byla ušlapáno deset lidí. Žaloba směřuje také na hlavní hvězdu rappera Scotta Travise, který byl spoluorganizátorem koncertu. 

Jak se píše v žalobě za vinu je Travisovi dáváno hlavně to, že zpěvák ve vystoupení pokračoval, i když už mezi diváky zasahovaly sanitky.

Scott tvrdí, že se o tragédii dozvěděl až po konci svého vystoupení, když sešel k pódia. Po koncertě na Instagramu uvedl, že si při vystoupení „nedokázal představit vážnost situace”.

Žaloba směřuje také na ochranku festivalu, provozovatele zdravotnické služby v areálu, promotérskou organizaci Live Nation, provozovatele NRG Parku, kde se festival konal, firmu Apple, která koncert streamovala, nebo gramofirmy Epic a Cactus Jack, které nahrávky Travise Scotta vydávají.

Během večera 5. listopadu zemřelo na místě osm lidí, dva další podlehli zraněním později. V neděli zemřel devítiletý Ezra Blount, který byl od tragédie v bezvědomí napojený na přístroje a měl vážně poškozené orgány i mozek. Na festivalu umírali především mladí, nejstarší oběť má 27 let.