Známého psychiatra Jana Cimického začala prošetřovat policie

Jan Cimický

Pražská policie začala prošetřovat podle informací AKTU.cz psychiatra jana Cimického. Informací médiím potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Na základě teď zveřejněných informací, které se objevily v médiích, se případem zabývají pražští kriminalisté.“

řekl Daněk.

Cimického obviňuje čím dál větší počet žen, ze sexuálního násilí. Pořad České televize 168 hodin dokonce přinesl svědectví ženy, kterou donutil k orálnímu sexu a hrozil ji léčbou elektrošoky, kdyby o jeho násilnických a sexuálních útocích chtěla někde mluvit veřejně.

Cimický také podle bývalého ředitele Bohnické léčebny Zdeňka Bašného měl se sexuálním obtěžováním problémy. Jako lékař dokonce musel v roce 1996 nemocnici v Bohnicích opustit.

„Hovor začal tím, že ho zajímalo, jestli jsem panna, jestli jsem někdy měla pohlavní styk, kolik jsem měla partnerů, jestli jsem na starší muže,“

popsala pro pořad 168 hodin na České televizi žena, která byla na konci osmdesátých let minulého století, tehdy jako čerstvě osmnáctiletá, rok léčená v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Cimický tam tehdy pracoval jako primář socioterapeutického a rehabilitačního oddělení.

„Odchod z léčebny s tím přímo souvisel, protože to bylo po dvou informacích, které jsem získal, které zněly velmi věrohodně. Kolega Cimický to popřel, že by to tak to probíhalo, ale ty výpovědi byly obdobné, popis byl shodný, jako jsou popisovány teď v médiích,“

řek Bašný na odchod Cimického z léčebny.

Cimický k celé záležitosti pouze sdělil, že věc řeší s právníky.

Vlnu obvinění spustila informace, že Cimický dostane od prezidenta Miloše Zemana vyznamenání za zásluhy v oblasti kultury. Zpěvačka Jana Fabianová chvíli poté, co média o zveřejnila informaci o medaily pro Cimického na sociální sítě napsala, že ji lékař v minulosti sexálně napadl.