Smog trápí Moravskoslezský kraj. Vyhlášen je druhý nejvyšší stupeň výstrahy

Zdroj: Facebook

V Moravskoslezském kraji je vydána výstraha a až do odvolání platí smogová situace. Pro obyvatele Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka platí druhý nejvyšší stupeň výstrahy.
Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli. V ovzduší je nadměrné množství prachu. To překročilo imisní limit v ranních hodinách až trojnásobně a v průběhu dne pak čtyřnásobně.
Při takové situaci jsou určena určitá doporučení především citlivým skupinám obyvatel, pro které může mít delší trvání smogu nepříznivé účinky na zdraví. Obyvatelé rizikových oblastí by měli omezit dobu pobytu venku, nesportovat a nedělat těžší fyzickou práci. V takových případech má člověk zvýšenou dechovou frekvenci a tím vdechne větší množství znečištěného vzduchu. Nejvyšší hodnoty bývají v ranních hodinách a večer po západu slunce. Nejlepší podmínky pro větrání a pobyt venku jsou tudíž v brzkých odpoledních hodinách. Větrat je potřeba, i když je smog, ale větrání by mělo být krátké, 3-4 minuty, a intenzivní. Platí to především pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starší lidi a malé děti,

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..