Kancelář prezidenta republiky podle Mynáře nemůže bez souhlasu prezidenta sdělovat žádné informace. Stav prezidenta je stále tajemný

Miloš Zeman při transportu do nemocnice. AKTU.cz

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář nechal svolat tiskovou konferenci k aktuálnímu stavu prezidenta Miloše Zemana. Šéf senátu Miloš Vystrčil kritizuje zejména okolí prezidenta Miloše Zemana za absolutní mlčení okolo zdravotního stavu prezidenta republiky.

Oficiální zprávu o zdravotním stavu Miloše Zemana poslala dnes Ústřední vojenská nemocnice přímo do senátu. Šéf senátu Miloš Vystrčil pak chce zprávu o zdravotním stavu zveřejnit v co nejširším rozsahu. Jde zejména o informace, zda je Miloš Zeman schopen vykonávat úřad prezidenta. Tuto aktivitu Mynář nazval mocenským bojem.

Stav Miloše Zemana není aktuálně jasný. Na internetu se objevují spekulace, že jeho problémy jsou spojeny s onemocněním jater. Miloš Zeman je už přes týden hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Hradní kancléř mimo jiné řekl, že hlava státu je v nemocnici dobrovolně a při převozu nebyl v bezvědomí.