Trump požaduje peníze na stavbu hraniční zdi výměnou za dočasnou ochranu migrantům v USA. Pelosiová návrh zamítla

Zdroj: Facebook. Donald Trump official

Trump je ochoten prodloužit vízum migrantům, kteří se do USA dostali jako děti. Za to požaduje peníze na stavbu zdi na hranicích s Mexikem. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová jeho návrh zamítla. Návrh neřeší situaci v dlouhodobém horizontu.
Prezident Trump požaduje od demokratů schválení 5,7 miliardy dolarů na stavbu hraniční 370 kilometrové zdi. Ta má zabránit ilegálnímu proudění migrantů z Mexika do USA. Prezident navrhuje prodloužení dočasné ochrany lidem, kteří mají status dočasně chráněných migrantů. Jedná se o uprchlíky, kteří odešli ze svých zemí kvůli živelným katastrofám nebo válce do doby, než se situace v jejich vlasti zlepší. Demokraté ale chtějí, aby Trump obnovil činnost ministerstev a vládních agentur, která je kvůli sporu o zeď pozastavená.
Pelosiová plán označuje za „kompilací několika dříve zamítnutých iniciativ,“ podle ní neprojde ani jednou z komor amerického Kongresu.
V návrhu je dále zahrnuto vyčlenění 800 milionů dolarů na naléhavou humanitární pomoc a 805 milionů dolarů na techniku k detekci drog na vstupních místech do USA a také personální posílení imigračních soudců a ostrahy hranic.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..