Obrovský výbuch a střelba u letiště v Kábulu

Agentury aktualne informuji o velké explozi a střelbě u brány mezinárodního letiště Hamid Karzai v Kábulu. Informace o výbuchu potvrdil i Pentagon.

Pentagon dále potvrzuje, že exploze u Abbey Gate byla výsledkem komplexního útoku, který si vyžádal řadu obětí v USA i v civilu. Potvrzuje také nejméně jeden další výbuch v hotelu Baron nebo v jeho blízkosti, kousek od Abbey Gate.

Agentura Reuters s odvoláním na zdroje z Tálibánu uvedla, že na místě je 13 mrtvých včetně několika dětí a blíže nespecifikovaný počet zraněných. Informace dále uvádí, že zranění utrpěli nejméně tři američtí vojáci. Západní rozvědky před možností útoku varovaly. Stanice CNN s odvoláním na místní představitele uvádí, že se patrně jednalo o útok sebevražedného atentátníka. Totéž uvádí i agentura Reuters, která cituje amerického činitele. Stanice Al-Džazíra s odvoláním na bezpečnostní zdroje z Tálibánu informovala, že zranění utrpělo či zemřelo 11 lidí včetně cizinců. Atentátník by měl patřit k Islámskému státu, který útoky vyhrožoval.

Připravujeme podrobnosti