Královna české diplomacie Jana Hybášková společně s úředníkem ministerstva nabourala několik aut v Praze. Oba nadýchali přes 1,5 promile.

Bývalá europoslankyně, velvyslankyně ve Slovinsku a Kuvajtu a současná zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu Čechů do institucí EU a mezinárodních organizací Jana Hybášková havarovala na Praze 6 v ulici Bělohorská se svým autem. Nabourala podle svého tvrzení 4 další auta a skončila se svým autem na boku. V autě s ní seděl bývalý velvyslanec Jordánska a současný ředitel odboru států Blízkého východu a severní Afriky Ministerstva zahraničních věcí Petr Hladík. Oba nadýchali přes 1,5 promile alkoholu v dechu.

K nehodě auta na boku v Bělohorské ulici vyjížděli krátce po jedné hodině ráno.  Při příjezdu hlídky byla u auta jen žena, muže se pak podařilo dohledat o kousek dál. Už při příjezdu první hlídky se oba dva hádali mezi sebou, kdo řídil. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Nehoda vypadala hrozivě. Auto Hybáškové bylo na boku a vedle něj bylo několik nabouraných aut. Později se policistům přiznala, že malé SUV řídila ona. I přesto měli policisté pochybnosti o tom, kdo auto vlastně řídil, protože v době příjezdu první hlídky už v autě nikdo nebyl.

Hybášková pak několikrát z místa nehody chtěla odejít, poté se ohradila na hasiče, kteří vraceli její auto na kola, že ho poškodili. Za dvacet minut pak to samé řekla muži, který pro její havarované auto dorazil s odtahovkou. Na to ji policista už odpověděl, že jestli ji to, že auto otočila na bok ji přijde normální a že osočovat hasiče či obsluhu odtahové služby je zcestné, protože auto si poškodila nejvíc ona sama.

Oba dva, jak Jana Hybášková tak Petr Hladík nadýchali přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Kvůli podezření, že řídili oba, museli oba dva jet na krev, aby se zjistilo, jaké mají skutečné množství alkoholu v krvi. To se nelíbilo Petru Hladíkovi a začal policisty přemlouvat, ať se podívají na záznam z kamer a že auto řídila Hybášková.

Na otázku reportéra AKTU.cz přímo na Hybáškovou, zda ji přijde v pořádku pít alkohol a řídit nic neodpověděla a zahalila se do deky, kterou ji před tím poskytli hasiči. Poté se šla raději schovat do policejní auta odkud odmítla s policisty spolupracovat do odchodu reportéra AKTU.cz